Opowiadanie użytkownika Fanriel

Życie po śmierci (drabble)

local_library7 comment2 thumb_up3
Drabble i inne krótkie formy - część 3
17-06-2018 16:42

    Śmierć (drabble)


    Poczuł ulgę nie do opisania, kiedy przeszywający ból nieoczekiwanie ustąpił. Rozluźnił napięte dotąd mięśnie i powoli wyrównał oddech. Dopiero gdy zapanował nad swoim ciałem, otworzył oczy. 

    Ku jego zaskoczeniu otaczała go nieprzenikniona ciemność. Taka, jakiej wcześniej nie widział. 

    Zdezorientowany i przestraszony zaczął ostrożnie podnosić się z zimnego, twardego podłoża. Zanim się wyprostował, usłyszał szelest. Znieruchomiał i skoncentrował się na tym dźwięku, który z każdą chwilą stawał się wyraźniejszy. 

    – Kto tu jest? – zapytał drżącym głosem. 

    Ciemność rozproszyła się niespodziewanie i wtedy ujrzał przed sobą zakapturzoną postać w czarnych szatach. Jego lęk nagle zastąpiło przekonanie, że już nic złego go nie spotka.    Duch (drabble)


    Strudzony podróżą rycerz, w napierśniku noszącym ślady niedawnej walki, zatrzymał się przy jeziorze, w którego tafli odbijał się blask gwiazd. Z wysiłkiem zsiadł z rumaka i podprowadził go do wody, nie dostrzegając ukrywającej się za drzewem półprzezroczystej postaci. 

    Gdy wojownik przyklęknął na brzegu, by opłukać twarz, koń głośno zarżał. Rycerz tylko zerknął w jego stronę i pochylił się. 

    Duch topielca zbliżał się do niego ostrożnie. 

    Mężczyzna zadrżał od nagłego, przeszywającego chłodu, po czym na chwilę znieruchomiał. Wreszcie wstał i rozejrzał się po okolicy. Spojrzał na swoje nowe, silne dłonie, a na jego twarzy pojawił się uśmiech. 

    „Nadszedł czas zemsty” – pomyślał. Komentarze

lubie takie krótkie formy

Ja też. ;)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany